Projekt wielomodułowego trenażera platformy wiertnicznej – to połączenie 21 kontenerów morskich, które na potrzeby klienta zostać mogą skonfigurowane w dowolny sposób. W skład modułu ćwiczebnego wchodzą obszary taktyczne i techniczne.
Obszary taktyczne,tj. pomieszczenia wyposażone w palące się elementy: komora rozgorzeniowa z dojściem, maszynownia, pomieszczenie studni, sypialnie, pokój dzienny, kuchnia, pomieszczenie sali kinowej. Ponadto w obszarze tym zaprojektowano: salę sztabową, tarasy, klatki schodowe, włazy, wiatrak, dwuspadowy dach, lądowisko i palący śmigłowiec.
Obszary techniczne,: pomieszczenie medyczne, zbiornik wody czystej i brudnej, pomieszczenie pomp i separatorów oraz magazyny.

Trenażer Ćwiczebny Instalacji Offshorowej Oil & Gas

Od projektu do realizacji. Najnowsze urządzenie ćwiczebne w Polsce, wyprodukowane przez naszą firmę . Jest jedynym tego typu trenażerem ćwiczebnym, jaki został zrealizowany na podstawie projektu i przy współpracy z firmą Vulcan Training & Consultancy Sp. z o.o. w Szczecinie.
Trenażer zbudowany jest z kontenerów transportowych, ustawionych w formę imitującą strukturę obiektów platformy wiertniczej, wyposażonej w wewnętrzną i zewnętrzną klatkę schodową, okna, balkony, tarasy oraz stanowiska ogniowe. Oprócz komory ogniowej (rozgorzeniowej), trenażer wyposażono w pięć stanowisk palnych zasilanych gazem, gdzie możemy symulować pożary maszynowni, sufitu, pożar zaplecza kuchennego oraz pożar wyposażenia w postaci palącego łóżka czy sofy stanowiska ogniowe. Głównym miejscem jest lądowisko wraz z trenażerem płonącego śmigłowca. Trenażer platformy został wyposażony w instalację elektryczną i gazową. Posiada wentylację mechaniczną. Urządzenie wyposażone jest w instalację hydrantową i zraszaczową. Stanowiska gazowe sterowane są zdalnie z pilota. Wewnątrz trenażera zainstalowane zostały przeszkody (otwory,przejścia) , meble, tak aby zbliżyć warunki treningowe do rzeczywistych .Wewnątrz trenażera zainstalowane zostały przeszkody (otwory,przejścia) , meble, tak aby zbliżyć warunki treningowe do rzeczywistych .