Trenażer płonącego śmigłowca, jest najnowszym i jedynym w Polsce urządzeniem odzwierciedlającym płonący śmigłowiec, stanowiący wyposażenie Trenażera Instalacji Offshorowej Oil & Gas, wyprodukowanym przez naszą firmę. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało na podstawie projektu i przy współpracy z firmą Vulcan Training & Consultancy Sp. z o.o. w Szczecinie.
Trenażer pełni funkcję szkoleniową, na którym mają możliwość ćwiczyć ratownicy. Został wyposażony w niezbędne elementy wyposażenia zewnętrznego oraz wewnętrznego, w celu zbliżenia warunków treningowych do rzeczywistych z punktu widzenia działania służb ratowniczych. Dzięki palnikom gazowo-powietrznym, można symulować pożar: kokpitu, fotela pasażera, sufitu oraz silnika. Instalując dodatkowe, zewnętrzne źródło ognia można również symulować zewnętrzny pożar całego śmigłowca. Trenażer płonącego śmigłowca może być oddzielnym stanowiskiem ćwiczebnym jak również stanowić stałe wyposażenie większych modułów ćwiczebnych. Trenażer sterowany jest z bezprzewodowego pilota.

W celu większego urealnienia ćwiczeń, trenażer wyposażony został w instalację do rozprowadzania sztucznego dymu.

W ofercie posiadamy również trenażer śmigłowca leżącego na boku jest to stanowisko ćwiczebne służące do nauki ewakuacji pasażerów i załogi z pokładu statku powietrznego w momencie gdzie nie doszło jeszcze do powstania pożaru. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało na podstawie projektu i przy współpracy naszej firmy z firmą Vulcan Training & Consultancy Sp. z o.o. w Szczecinie.